خریدار ضایعات آلومینیوم

خریدار ضایعات آلومینیوم

ضایعات آلومینیوم داشتن مقبولیت کم در نقاط ، یکی از مقرون به صرفه ترین انواع ضایعات غیر آهنی است. در کنار آل خالص آ ، در بین ضایعات فلزی این عنصر ، duralumin قابل تشخیص است که به لطف ترکیبی منحصر به فرد از خواص: وزن سبک و استحکام بالا ، محکم وارد خانه و همچنین حوزه های تولید شده است.

 

طبقه بندی ضایعات آلومینیوم

ضایعات آلومینیوم . دسته بندی زباله های فلزی از آلومینیوم و آلیاژهای آن با حضور بسیاری از زیر گروه ها و یک ساختار چند سطحی مشخص می شود. ضایعات فلزی با توجه به معیارهای زیر طبقه بندی می شوند:

این دسته برای هر نوع فلز غیر آهنی استاندارد است و شامل اجزای زیر می باشد:

  • ضایعات آلومینیوم A – ضایعات توده ای ،
  • ضایعات آلومینیوم B – تراشیدن ،
  • ضایعات آلومینیوم C – زباله های پودری ،
  • ضایعات آلومینیوم G – سایر مواد بازیافتی. فلز ضایعات آلومینیومی از سه طبقه است ، پودر فلز از این مطالعه مستثنی است.

آلیاژهای به دست آمده بر اساس آلومینیوم معمولاً به دو دسته تقسیم می شوند:

  • ضایعات آلومینیوم تغییر شکل ، مورد استفاده در ساخت ورق ، میله ، سیم و سایر پروفایل ها.
  • ضایعات آلومینیوم ریخته گری  برای ریخته گری

طبقه بندی بیشتر این ترکیبات به ماهیت عملیات حرارتی مربوط می شود:

نوع فلز بسته شده ، آنیل ، سفت شده یا پیر. و همچنین ترکیب شیمیایی به ویژه عنصر آلیاژی پایه. استانداردسازی GOST 1639-2009 به ما اجازه می دهد انواع مختلفی از زباله های آلومینیومی را با توجه به وجود عناصر آلیاژی تشخیص دهیم:

فلز ثانویه بدون آلیاژ؛

مس ضایعاتی با مقدار کم (حداکثر ۰٫۵٪) از این عنصر و درصد بالایی (بیش از ۵٪) از وقوع آن وجود ندارد.

روی شامل دو زیر گروه است. اولین محصول حاوی آلیاژهایی است که با سطح پایین دوپانت (کمتر از ۰٫۵٪) از جمله محصولات دارالومین تولید می شوند: سیم ، محصولات نوار ، ورق. ضایعات هواپیما به اینجا می رسد ، چرخ دنده های فرود ، تیغه های مارپیچ ، مواد پوششی بدن هواپیما از جمله بدنه و بالها پذیرفته می شوند. این زیر گروه با روی زیاد (حداکثر ۶٫۵٪) روی شامل محصولات نورد آلومینیومی و قطعات حساس هواپیما از هلیکوپتر تا موشک است. به ویژه ، این شامل ساختارهای باربری از هر دو نوع است: جوش داده شده ، پرچ. واحدهای قدرت بدنه ، عناصر پوششی اکسترود شده.

منیزیم این گروه شامل نورد و ریخته گری آلومینیوم ثانویه است که میزان منیزیم آن از ۱۳٪ تجاوز نمی کند. همچنین در این دسته خطوط لوله ای قرار دارند که عمر آنها تمام شده است یا برای استفاده بیشتر مناسب نیستند و مخازن جوش داده نشده اند. ضایعات با سطح بالای دوپینگ با منیزیم را می توان علاوه بر این در میان گره های تجهیزات دریایی ، قطعات آن نیز یافت. بسیاری از عناصر حمل و نقل ، ساخت و سازهای رد شده از برج های تلویزیونی ، سکوهای حفاری نیز نمایندگان این دسته هستند.

 نورد آلومینیوم

ضایعات آلومینیوم مخلوط ریخته گری به طور جداگانه پذیرفته می شوند: ریخته گری گره های مربوط به مهندسی مکانیک: مورد استفاده در ساخت خودرو و هواپیما. آلیاژهای سیلیکون ، به ویژه ضایعات پیستون.

دسته جداگانه دیگری از آلومینیوم ثانویه محصولات حاوی نیکل به عنوان یک افزودنی آلیاژی است. غلظت این ترکیب ارزشمند در نقاط جمع آوری فلز از ۲٫۸٪ تجاوز نمی کند.

ضایعات کم درجه

این دسته ضایعات خرد شده ، اعم از فلز بدون آلیاژ و آلومینیوم آلیاژی ، به ویژه تراشهای با منشاء مختلف: چرخش ، حفاری یا فرز. تنها مورد نیاز این نوع ضایعات مرتب سازی بر اساس نوع آلیاژ است: لازم است ریخته گری ، فرفورژه و همچنین حاوی سیلیکون به طور جداگانه جدا شود. تراشه ها ، متشکل از آلیاژهای مختلف و همچنین نتیجه پردازش پروفایل های بزرگ ، به طور جداگانه گرفته می شوند. نوع سوم تراش آلومینیوم که به عنوان دسته مستقل زباله تحویل داده می شود ، نان است.

گروه های باقیمانده ضایعات آلومینیوم با درجه پایین هستند:

سرباره ها ، فوم ، باقیمانده پالایش آلیاژهای فلزی.

ضایعات کابل ؛

آلیاژهای پیش از ذوب؛

بانک ها ، لزوماً بریکت شده اند.

فویل

و البته ، یک دسته نسبتا گسترده ای از ضایعات آلومینیوم در بخش خانگی ، به ویژه ظروف آشپزخانه وجود دارد: ماهی تابه ، تابه ، کاسه ، کارد و چنگال. این محصول به تدریج توسط استیل ضدزنگ جایگزین می شود ، محصولاتی که دارای لایه ای چند لایه هستند ، همچنان به پر کردن نقاط جمع آوری ضایعات می پردازد.

نقاط ضایعات آلومینیوم چگونه طبقه بندی می شوند؟

در بالا ما شرح ضایعات آلومینیوم را مطابق با GOST 1639-2009 ارائه کردیم که در آن ۳۲ دسته ضایعات آلومینیومی مشخص می شوند که با شماره ها مشخص می شوند – آلومینیوم ۱ ، آلومینیوم ۲ و غیره. به آلومینیوم ۳۲٫ همچنین ، برای هر گروه ، آنالوگهای خارجی ضایعات آلومینیوم مانند: نوجوانان ، تلیک ، تیرل ، تالدون ، تپید و دیگران نشان داده شده است. همه این گروه ها در ترکیب و محتوای کمی عناصر مختلف متفاوت هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *